Visu Teoh

Visu Teoh praktikuje Dhammu od roku 1982. Narodil se na v malajském Penangu, původně pracoval jako novinář, dalších 17let byl pak theravádovým buddhistickým mnichem. Meditaci praktikoval pod vedením mnoha významných učitelů jako je Sayadaw U Pandita, Sayadaw U Lakhana či bhante Sujiva. Visu v současné době učí meditaci v Asii, Evropě a posledních 10 let i  v České republice bude letos už po desáté. Visu klade velký důraz na začlenění Dhammy do každodenního života, zároveň i na kultivaci milující laskavosti (mettá), radosti a štěstí na naší cestě ke svobodě.

Stručný životopis

Visu Teoh se narodil se v Malajsii na ostrově Penang v roce 1953. Po dobu 12 let se živil jako novinář. Buddhismu a budhistické meditaci se začal věnovat v roce 1982 a nepodlouho poté se stal théravádovým buddhistickým mnichem, přičemž v mnišké róbě setrval 17 let (s mnišským jménem Visudhacara). V roce 2003 odložil róbu a vrátil se do světského života. Jako mnich se učil buddhistické meditaci pod vedením významných buddhistických učitelů jako je Sayadaw U Pandita, Sayadaw U Lakkhana, Sayadaw U Jatila a bhante Sujiva.

Visu Teoh
Visu na meditačním kurzu v Jablonné nad Orlicí v roce 2019

Visu je ženatý s Barbarou Grey, která pochází z Německa, proto společně s ní část roku tráví střídavě na Penangu a v Evropě. Visu vede kurzy meditace metta a vipassany všude tam, kam je pozván. Je autorem řady knih jako „Curbing Anger Spreading Love“ („Potlačit hněv a šířit lásku“), „Drinking Tea Living Life“ ( „Pít čaj a žít“), Applying Mindfulness in Everyday Life and Critical Times“ ( „Praxe všímavosti v každodenním životě a v  těžkých situacích“), „Loving and Dying“ („ Milovat a umírat“), „Hello with Love and Other Meditations“( „Dobrý den s laskavostí a další meditace“), „Metta Meditation and „Positive Attitudes“ (Mettá meditace a pozitivní postoje“).

Visu ve svém učení zdůrazňuje důležitost integrace Dhammy do každodenního života na naší cestě k osvícení. Učí, jak žít s lehkostí, šťastně, radostně a v míru v přítomné chvíli a přitom usilovat o hlavní cíl, kterým je dosažení nibbány a ustání chtivosti, nenávisti a nevědomosti.

Přednášky na Skypu

Visu Teoh každé 2 týdny komentuje důležité buddhistické texty (sutty) přes aplikaci Skype. Výklad probíhá v anglickém jazyce s překladem do češtiny. V případě zájmu o účast pište na e-mail buddha@sasana.cz.

Visu na Skypu

Nahrávky z Visuových meditačních kurzů

Bh. Sujiva – Pět agregátů lpění

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany
%d bloggers like this: