Přejít k hlavnímu obsahu

Dána

Podpořte nás finančním darem

Milí přátelé Buddhova učení,

připravili jsme možnost podpořit naši činnost. Pokud vás naše aktivity zaujaly, budeme rádi, když naši organizaci podpoříte.

Zasláním jedné z níže uvedených částek na náš bankovní účet dáváte dar na naši hlavní činnost. Jelikož jsme registrovaná náboženská společnost, jedná se o činnost náboženskou. Protože jsme buddhistická společnost, nejedná se o náboženskou činnost v tradičním slova smyslu. Jsme si zcela vědomi toho, že mnozí nepovažují buddhismus za náboženství. Tyto názory však vycházejí z tradičního evropského pojetí, jemuž podle současných právních předpisů odpovídá pojem církev, nikoliv však náboženská společnost. V souladu s moderními definicemi náboženství lze proto buddhismus označit za náboženství, a to náboženství moudrosti. V  souladu s tímto je naší hlavní činností podpora aktivit, které směřují k vytváření materiálních podmínek pro to, aby co nejvíce bytostí mohlo rozvíjet vnitřní moudrost. Dle buddhistického přístupu tou nejhlubší moudrostí je realizace plného probuzení, tj. pochopení, které vede k úplnému osvobození od strasti a neuspokojivosti existence. Svým darem se na této aktivitě můžete spolupodílet. Pokud máte zájem o zaslání účetního dokladu – potvrzení o přijetí daru, prosíme ozvěte se nám na buddha@sasana.cz.

V současné době hlavním projektem v rámci hlavní činnosti je budování a provoz Buddhistického centra Lesní klid (Shanta Vana). Dále samozřejmě musíme financovat svou běžnou, administrativní činnost (provoz), provoz webových stránek apod.

Mockrát děkujeme za podporu a pomoc. 
 

S velikými díky za Théravádový buddhismus

Ladislav Král 
sekretář

 

Příjemce daru je provozovatel registrovaná náboženská společnost Théravádový buddhismus

Pokud vám žádná z níže uvedených částek nevyhovuje, můžete poslat libovolnou částku bankovním převodem na sbírkové účty Théravádového buddhismu 
 

Číslo účtu pro platby v českých korunách: 100865722/2250, IBAN: CZ20 2250 0000 0001 0086 572

Číslo účtu pro platby v eurech: 100865802/2250, IBAN: CZ91 2250 0000 0001 0086 5802

Pokud chcete podpořit přímo činnost Chrámu lesního klidu (Shanta Vana) na Malé Skále  (duchovním správcem chrámu je Bhante Dhammadípa) můžete dar zasílat na účet chrámu:

Číslo účtu: 229113660 / 0600, IBAN: CZ79 0600 0000 0002 2911 3660 (pro platby v eurech používejte prosím účet uvedený výše, jen uveďte v poznámce Shanta Vana)

Do zprávy pro příjemce prosím uveďte: “dar na činnost”. Děkujeme!

Na budování a provoz centra Lesní klid (Shanta Vana) je možné přispět i prostřednictvím rychlé QR platby: