Přejít k hlavnímu obsahu

Ostatní centra

Novoroční kurz 27. 1. 2022 – 1. 1. 2023

Srdečně Vás zveme na Novoroční meditační kurz, pod vedením litevské mnišky Ayya Piyadassī v Tuněchodském Mlýně. Ayya Piyadassī je litevskou mniškou praktikující Dhammu od roku 2007. Poté, co se seznámila s Buddhovo naukou skrze vipassanové retreaty v Goenkově tradici, plně se ponořila do praxe Dhammy v Barmě, kde byla ordinována na mnišku v roce 2013.

Letní meditace s buddhistickým mnichem Wimala Thero, Samudratheera Maha Vihara, Sri Lanka od 23. 9. do 25. 9. 2022 v Dibbavana Centrum

Srdečně vás zveme na letní meditaci, která tradičně proběhne na začátku podzimu formou meditačního pobytu v ústraní (retreat) v klidné a uvolněné atmosféře. Pobyt je vhodný jak pro začínající, tak i pokročilejší.

Full Moon Poya Puja a meditace v Lotus centrum Praha v sobotu 10. září 2022 od 18:00

Milí přátelé, srdečně vás zveme do Lotus centra Praha, kde se bude konat obřadní buddhistická puja (mše) v tradici théravádového buddhismu a meditace – vedená budhistickým mnichem Wimala Thero, Sammudra Theera Vihara.

Bhante Dhammadípa – Meditace samathá a úvod do meditace poznání mysli

Kurz od 14. do 24. 4. 2022 vede Bhante Dhammadipa. Bhante je buddhistickým mnichem (ordinován ve dvou tradicích) a učitelem. Jeho jméno v jazyce páli znamená Ostrov Dhammy. Bhante učí, že je pouze jeden buddhismus. Veškeré rozdíly jsou pouze rozdílné pomůcky k dosažení téhož.

Beseda s buddhistickou mniškou TENZIN PALMO

Tenzin Palmo je česká mniška tradice Gelug, která se nechala vysvětit Jeho Svatostí Dalajlámou a stala se mniškou v nepálském klášteře Kopan. Ctihodná Tenzin Palmo, původem z Prahy, přijala útočiště s Lámou Zopou Rinpočhe v roce 2009 a o tři roky později přijala mnišské sliby od Jeho Svatosti Dalajlámy.