Přejít k hlavnímu obsahu

Kurz meditace 19. – 28. 5. 2023

dhammadipa

Učitel: Bhante Dhammadípa

Název kurzu: Samathá-vipassaná

Místo: Sklenářka (viz zde)

Kurz bude věnován uvedení do neudalistické meditace v rámci spojení meditace klidu (samathá) a meditace vhledu (vipassaná). Jedná se o uvedení do meditace jednoho okamžiku (éka-sanskára-samádhi) na základě textu Vyvstání víry v mahájánu. Stravu lze zvolit vegetariánskou nebo veganskou a je možné se domluvit i na bezlepkové. Kurz se povede v českém jazyce a nebude tlumočen, účastnit se ho mohou ale i nečesky mluvící zájemci, kteří instrukce k meditaci obdrží v angličtině. Podrobné informace a studijní materiály budou rozeslány před kurzem.

Základní organizační informace ke kurzu:

Formát kurzu bude tradiční s pravidelným střídáním meditace v sedě a meditace v chůzi. Večer pak budou pravidelné přednesy o dhammě.

Doporučujeme přečíst si před zasláním přihlášky “Organizační podmínky na našich meditačních kurzech“. Ať víte, jak to na našich kurzech chodí a nic vás nepřekvapí :-).

Odkaz na webové stránky Bhanteho Dhammadípy: dhammadipa.cz

  • Výše příspěvku za celý kurz: 7 800 Kč. V této částce není obsažena dána pro učitele. Dána je finanční odměna za učení, které je od časů Buddhy předáváno jako dar. Její výše není stanovena – odvíjí se od štědrosti žáků. Dána se hradí v hotovosti přímo na kurzu.   
  • Přihláška se stává závaznou po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 500 Kč.
  • Neplaťte příspěvek na kurz, ani rezervační poplatek, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od manažera kurzu!
  • Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celý kurz.

Registrační formulář zde: Jarní kurz Dhammadipa :: buddha.cz