Přejít k hlavnímu obsahu

Zprávy

Buddhistický mnich íránského původu na Shanta Vaně

Bhante Piyananda dorazil v polovině února do právě zasněženého buddhistického centra Shanta Vana. Mrazivé počasí mu však nečinilo větší problém. Dle jeho slov v Teheránu, kde vyrůstal, měli každý rok v zimě sníh, a i když ho již více než deset let neviděl, aklimatizoval se velice rychle.

Ubytování pro Ukrajince v buddhistickém centru

Nabízíme nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny v buddhistickém centru Shanta Vana v Českém ráji. Ubytování je vhodné pro osoby, které inklinují k buddhismu nebo podobnému duchovnímu směru a mají rádi klid a samotu, jelikož centrum je značně odloučené a nachází se v podstatě uprostřed lesa.

PF 2022

Přejeme Vám, abyste v novém roce 2022 nalezli vždy tu správnou cestu – cestu k sobě. "Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému." - Jan Werich

Buddha zblízka

Poznejte Buddhův příběh opravdu zblízka a seznamte se s jednou z nejvýznamnějších myšlenkových tradic rozšířenou napříč asijskými kulturami. Na výstavě najdete mistrovská díla buddhistického umění včetně jedinečného 15 metrů dlouhého japonského obrazového svitku z přelomu 17. a 18. století.