Přejít k hlavnímu obsahu

Kurzy

Meditační ústraní s Michaelem Luetchfordem

Rádi bychom Vás pozvali na meditační ústraní (sesshin), které se bude konat 25-27.11. 2022 v buddhistickém centru Shanta Vana na Malé Skále. Víkendové ústraní (retreat, sesshin) je zaměřené na intenzivní praxi zenové meditace v sedě (zazen), v chůzi (kinhin) a jednoduché denní činnosti v tradiční japonské zenové školy Soto mistra Dogena.

Novoroční kurz 27. 1. 2022 – 1. 1. 2023

Srdečně Vás zveme na Novoroční meditační kurz, pod vedením litevské mnišky Ayya Piyadassī v Tuněchodském Mlýně. Ayya Piyadassī je litevskou mniškou praktikující Dhammu od roku 2007. Poté, co se seznámila s Buddhovo naukou skrze vipassanové retreaty v Goenkově tradici, plně se ponořila do praxe Dhammy v Barmě, kde byla ordinována na mnišku v roce 2013.

Bhante Dhammadípa – Meditace samathá a úvod do meditace poznání mysli

Kurz od 14. do 24. 4. 2022 vede Bhante Dhammadipa. Bhante je buddhistickým mnichem (ordinován ve dvou tradicích) a učitelem. Jeho jméno v jazyce páli znamená Ostrov Dhammy. Bhante učí, že je pouze jeden buddhismus. Veškeré rozdíly jsou pouze rozdílné pomůcky k dosažení téhož.

Beseda s buddhistickou mniškou TENZIN PALMO

Tenzin Palmo je česká mniška tradice Gelug, která se nechala vysvětit Jeho Svatostí Dalajlámou a stala se mniškou v nepálském klášteře Kopan. Ctihodná Tenzin Palmo, původem z Prahy, přijala útočiště s Lámou Zopou Rinpočhe v roce 2009 a o tři roky později přijala mnišské sliby od Jeho Svatosti Dalajlámy.