Zenový seššin na Shanta Vaně

Zen s Ryanem Brandeburgem

Dojo v Proudu pořádá seššin (meditační ústraní podle ritu zen-buddhistické školy Soto) pod vedením Ryana Brandenburga. Ideální příležitost zastavit se, prohloubit se, rozložit se a poskládat zase dohromady.

TERMÍN: 22.6. – 26.6.2022

UČITEL: Ryan Brandenburg, který je žákem Kobuna Chino, po němž vedl 10 let Jikoji Zen Retreat Centre v Kalifornii. Je členem Center of Sacred Studies. Kromě zazenu se věnuje i spirituální cestě amerických indiánů. My se ovšem budeme věnovat pouze zenu.

TÉMA: Praxe zenu dle zenové japonské školy Sótó. Vhodné pro ty, co již mají zkušenost s intenzivnější „bezpředmětnou” meditací.

Místo:
Buddhistické centrum Lesní klid (Shanta Vana) (Bobov č.p. 431, Malá Skála). 

Cena:
3800,- Kč za osobu a celý pobyt (zahrnuje ubytování, stravu, dopravu učitele a místní poplatek z pobytu ve výši 30 Kč/den). Rádi bychom zájemce o seššin tentokrát poprosili o uhrazení zálohy 1000,- na účet 1011126113 / 0800 do 10. 6. (do zprávy prosím napište Ryan – a vaše jméno, tj. např. “Ryan – Felix Holzman”). Dobrovolný příspěvek pro učitele (tzv. dána) bude zvlášť a bude na vašem zvážení.

Přihlášky:
Hlaste se na e-mailu pořadatele info@zazen.cz.

Podrobnosti k seššinu:
Hlaste se na e-mailu pořadatele info@zazen.cz. Ryan dále navrhnul, abychom stravu více ritualizovali a proto prosí zájemce o seššin o donesení tzv. óryóki setů, jde o soupravu do sebe zapadajících tří misek, hůlky, dřevěnou lžíci a „špachtli“. Podrobné vyobrazení je na obrázku níže. Sadu lze zakoupit originální, ale není nikterak levná, například zde. Chcete-li ušetřit, lze pořídit jednoduchou dvou-misku s poklopem (který by mohl sloužit jako třetí miska) za zlomek ceny na tento e-shopu. Případně jí lze sehnat v Sapě či jinde. Špachtli lze nahradit českou špachtlí používanou v kuchyni (též viz přiložený obrázek).

Váš komentář

Bh. Sujiva – Pět agregátů lpění

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany
%d bloggers like this: