Zenový seššin na Shanta Vaně

Zen s Ryanem Brandeburgem

Dojo v Proudu pořádá seššin (meditační ústraní podle ritu zen-buddhistické školy Soto) pod vedením Ryana Brandenburga. Ideální příležitost zastavit se, prohloubit se, rozložit se a poskládat zase dohromady.

TERMÍN: 22.6. – 26.6.2022

UČITEL: Ryan Brandenburg, který je žákem Kobuna Chino, po němž vedl 10 let Jikoji Zen Retreat Centre v Kalifornii. Je členem Center of Sacred Studies. Kromě zazenu se věnuje i spirituální cestě amerických indiánů. My se ovšem budeme věnovat pouze zenu.

TÉMA: Praxe zenu dle zenové japonské školy Sótó. Vhodné pro ty, co již mají zkušenost s intenzivnější „bezpředmětnou” meditací.

Místo:
Buddhistické centrum Lesní klid (Shanta Vana) (Bobov č.p. 431, Malá Skála). 

Cena:
3800,- Kč za osobu a celý pobyt (zahrnuje ubytování, stravu, dopravu učitele a místní poplatek z pobytu ve výši 30 Kč/den). Rádi bychom zájemce o seššin tentokrát poprosili o uhrazení zálohy 1000,- na účet 1011126113 / 0800 do 10. 6. (do zprávy prosím napište Ryan – a vaše jméno, tj. např. “Ryan – Felix Holzman”). Dobrovolný příspěvek pro učitele (tzv. dána) bude zvlášť a bude na vašem zvážení.

Přihlášky:
Hlaste se na e-mailu pořadatele info@zazen.cz.

Podrobnosti k seššinu:
Hlaste se na e-mailu pořadatele info@zazen.cz. Ryan dále navrhnul, abychom stravu více ritualizovali a proto prosí zájemce o seššin o donesení tzv. óryóki setů, jde o soupravu do sebe zapadajících tří misek, hůlky, dřevěnou lžíci a „špachtli“. Podrobné vyobrazení je na obrázku níže. Sadu lze zakoupit originální, ale není nikterak levná, například zde. Chcete-li ušetřit, lze pořídit jednoduchou dvou-misku s poklopem (který by mohl sloužit jako třetí miska) za zlomek ceny na tento e-shopu. Případně jí lze sehnat v Sapě či jinde. Špachtli lze nahradit českou špachtlí používanou v kuchyni (též viz přiložený obrázek).

Váš komentář

%d bloggers like this: