Bhante Dhammadípa opět na Zoomu

Od 12. 9. 2021 pokračuje série přednášek Bhnateho Dhammadípy přes aplikaci Zoom. Přednášky se konají opět každou neděli od 18:00 h.

Z vážných důvodů může být přednáška zrušena, sledujte prosím svou e-mailovou schránku (před přednáškou rozesíláme potvrzující e-mail) nebo náš web.

Jak se přihlásit

Chcete-li se online přednášek zúčastnit, vyplňte tento formulář:

PŘIHLÁŠKA K ZOOMOVANÝM PŘEDNÁŠKÁM BHANTEHO DHAMMADÍPY

Vyplňte prosím alespoň údaje označené hvězdičkou

Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Téma přednášek

Plánovaná série přednášek bude věnována rozboru textu Krátké pojednání o metodách dhjány (v angličtině rozpracovaný překlad ke stažení zde). Text je připisován významnému buddhistickému učenci a překladateli Kumáradžívovi, který nejprve studoval učení tzv. tradičních buddhistických škol (pejorativně označovaných jako hínajána), posléze se však začal věnovat mahájánovým naukám. Kumáradžívův text se věnuje rozboru praxi džhán (v sanskrtu dhján), meditativních vnorů, a je založen na učení tradiční školy sautrántika, jedná se však zároveň o interpretaci z pohledu mahájánového buddhismu. Tento přístup se podobá způsobu výuky Bhanteho Dhammadípy, který svůj základní meditační trénink podstoupil v jižním buddhismu, tj. théravádové tradici, kterou ale nyní interpretuje z pohledu mahájánového, tj. severního buddhismu.

Podpořte nás

Abychom přednášky mohli uskutečnit, museli jsme pořídit softwarové i hardwarové vybavení, proto, prosím, pokud je to pro Vás finanční možné, můžete tento projekt podpořit finančním darem na účet č. 229113660/0600  (doporučený příspěvek 100 Kč za přednášku).

Pro platby v eurech: IBAN CZ6120100000002201698977, BIC FIOBCZPPXXX, adresa banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1, majitel účtu č. 2201698977/2010: Théravádový buddhismus.

Zveřejněné nahrávky dosavadních přednášek

Váš komentář

Bh. Sujiva – Pět agregátů lpění

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany
%d bloggers like this: