Meditační kurz s Romanem Mieslerem na Javorie

Meditační kurz s Romanem Mieslerem

TERMÍN: 03. 09. 2021 – 28. 08. 2021

Zveme Vás na meditační kurz, kde pomocí meditačních technik v sedě i chůzi můžete prohloubit bdělost a dotknout se vlastní moudrosti a soucitu. Půjde o praktické spojení duchovna s běžným životem. Získáte nástroje jak žít vědoměji, s radostí a soucitem.

Budeme společně:

  • Rozvíjet jednoduché vědomí přítomnosti s lehkostí a uvolněností
  • Utišovat mysl a zkoumat kým nejsme a čím jsme
  • Odhalovat naši vlastní milující moudrost a soucit pomocí praxe mettá a tonglen
  • Bdělostí a soucitem navazovat upřímný vztah se sebou a světem
  • Odhalovat sebeklamy bránící nám žít zdravě a pravdivě
  • Učit se, že všechno v živote je použitelné, všechno je cestou
  • Zkoumat jaký je náš záměr – motivace, proč meditujeme a žijeme tak jak žijeme
  • Vytvářet zdravý základ pro meditaci v každodennosti

Místo: Buddhistické centrum Javorie na Slovensku

Poplatek: Záloha je stanovena ve výši 99 €. Příspěvek za celý kurz je 231 €. V poplatku není příspěvek pro Romana za provázení kurzem. Ten budete moct věnovat dobrovolně a anonymně ve formě daru (dány).

Strava: Na kurzu je podávána vegetariánská strava 2x denně. Doporučujeme Vám dodržovat osm předsevzetí (tehdy je večer jen čajová přestávka s kouskem sýra nebo čokolády na zahnání největšího dohledu). Roman však na tom netrvá a pokud by to pro vás bylo velmi náročné, můžete dodržovat pouze pět předsevzetí a dát si lehkou večeři (polévka). Pro ty, kteří trpí alergií na jisté složky jídla, je podávána bezlepková nebo bezlaktózová strava.

Zásedem provází Roman Miesler – Praktikuje meditaci od roku 1991. Jeho současná praxe obsahuje vipassanovou meditaci a techniky tibetského buddhismu. Klade důraz na celkový rozvoj, zemitost, otevřenost, soucit a nepřetržitou – kontinuální meditaci, která není odlišná od běžného, zdravě vedeného života.
Vede skupinové meditační zásedy od roku 2003 a též provází lidi v ústraní ve tmě a meditačním ústraní od roku 2013 v Zaježové na Slovensku, kde žije se svou rodinou. Pochází z Olomouce.

Přihlásit se dá jen na celý kurz. Všichni účastníci musí přijít první den kurzu. Tento kurz je velmi vhodný pro začátečníky. Podrobnosti na javorie.com.

Váš komentář

%d bloggers like this: