Bhante Sujato – nahrávky z kurzu mettá na Javorie

Na podcastu Buddha.Sasana.cz byla zveřejněna kompletní sbírka nahrávek z meditačního kurzu bhanteho Sujata, který se konal v roce 2019 v théravádovém centru Javorie.

Adžán Sujato (zdroj Wikipedia)

Bhante Sujato (český přepis Sudžato), také adžán Sujato nebo bhikkhu Sujato, je australský buddhistický učitel a mnich v théravádové tradici. Mezi jeho hlavní zdroje inspirace patří thajská lesní tradice, studium raných buddhistických sutt a praxe mettá (milující laskavosti).

Bhante Sujato se narodil 4. listopadu 1966 v australském Perthu pod jménem Anthony Best. Mnišskou ordinaci přijal v roce 1994. Kromě mnoha let strávených v lesních klášterech a odlehlých poustevnách v Thajsku žil přes rok v jeskyni v Malajsii a 3 roky působil v klášteře Bodhinyana (Perth) jako tajemník adžána Brahma. V roce 2003 Bhante Sujato založil klášter Santi Forest Monastery v Novém Jižním Walesu, jehož opatem byl v letech 2003-2012. V roce 2005 spoluzaložil SuttaCentral, online digitální knihovnu raných buddhistických textů, která zahrnuje překlady z jazyka páli, čínštiny a tibetštiny. Od roku 2012 se bhante Sujato zaměřuje na překlad pálijských sutt do angličtiny, jejichž překlady jsou volně k dispozici na SuttaCentral. Bhante Sujato je také významným obhájcem oživení bhikkhuní v théravádové tradici.

Bhante Sujato ke konci roku 2019 navštívil Slovensko, kde v meditačním centru Javorie vedl 10denní meditační kurz zaměřený zejména na kultivaci mettá. Večerní dhamma-přednesy pronesené na tomto kurzu byly specifické tím, že se v nich bhante zaměřil na výklad všech článků Ušlechtilé osmidílné stezky.

Váš komentář

Bh. Sujiva – Pět agregátů lpění

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany