Javorové listy 2/2020

Změny v kurzech v meditačním centru Javorie

newsletter slovenského théravádového centra Javorie č. 2/2020 v překladu do češtiny
Kompletní program kurzů na rok 2020 musel být reorganizován. Něco zrušili samotní učitelé, něco zrušily letecké společnosti, a ty první kurzy zrušily vládní nařízení. Detailní informace k jednotlivým kurzům najdete na webové stránce centra. Zde jsou uvedena jen základní data.

Kurzy na Javorie

Červen

12.6 – 19.6. Sean Pritchard
Sean nepřijde. Místo něj přijde učit Roman Miesler. Jeho 30 let trvající praxe zahrnuje učení vipassanové meditace a techniky tibetského buddhismu. Klade důraz na celkový rozvoj, otevřenost, soucítění a nepřetržitou kontinuální meditaci, která není odlišná od běžného zdravě vedeného života.

19.6. – 24.6 MC Brigitte
Tento kurz je zrušený. Přihlášeným doporučujeme přihlásit se na kurz s Romanem Mieslerem, případně Hannesem Huberem

Červenec

2.7. – 5.7 Mettá zásed s Visuddhi
Tento kurz se přesouvá na podzim. Hledáme termín. Sledujte stránky centra, facebook nebo Javorové listy.

10.7. – 31.7. Dassana
Na tento kurz přijede učit Ashin Ottama. Wow! Toto bylo největší štěstí při celém tom předělávání kalendáře. Pozor však, je zde změna termínu 13.7. – 31.7.

Srpen

8.8. – 15.8. Hannes Huber
Tento kurz se jediný nemění, ani termín ani učitel. Hannes se rozhodl po kurzu u nás zůstat ještě jeden nebo možná i dva týdny. Pokud byste si rádi prodloužili zásed, jste vítáni. Už to nebude tak organizované a strukturované, ale učitel vám bude k dispozici a Javorie vám poskytne své prostory na dlouhodobou praxi.

16.8. – 23.8. Honza Honzík a Andrea Terra
Nový kurz. Nový směr. Bude to vipassanový meditační kurz s jógou. Více se o obou lektorech se dočtete zde.

27.8. – 29.8. Dušan Šebo 
Slovenský couch a lektor mindfulness. Krátka víkendovka v přítomnosti. Více se o něm dočtete zde.

Září

5.9. – 12.9. Ján Burian (termín se může změnit)
Nový kurz, meditační učitel z Čech. Zaměřuje se na zvládání stresu a emocí. Věnuje se psychoterapii, MBSR, focusing, vztahům a komunikaci. Na Javor bude tiché ústraní ve stylu meditace vipassaná.

Říjen

10. – 17. 10. Jitka Vodňanská (termín se může změnit)
Známá česká psychoterapeutka. Věnuje se supervizi, párové terapii a přes 25 let praktikuje vipassanu. Každý rok cestuje do Asie na dlouhé meditační ústraní. Na Slovensku i v Česku dlouhá léta asistovala bhantemu Sujivovi na jeho českých a slovenský zásedech. Více se o ní dočtete tady.

Listopad

3.-10.11. Šimon Grimmich (případně jen do neděle 8.11. – podle zájmu)
Chcete se naučit být více v přítomnosti, zvládat nepříjemné emoce a neztrácet se stále v myšlenkách? Přijďte na tento kurz. Šimon bude učit čtyři brahmaviháry a trochu i mindfulness. Více o Šimonovi tady:

Centrum dále připravuje: Probíhá komunikace s dalšími českými lektory. Bylo jich osloveno více, v české buddhistické komunitě vesměs známá jména: Ondřej Skála, Štefan Moravec, Michal Horák, Daniel Kaucký, Karel Hájek a další. Uvidí se s kým se to podaří už tento rok a s kým snad v budoucnosti.
 
Poznámka: Všimněte si, že přes prázdniny vznikla možnost šestitýdenního zásedu s učiteli (s malou pauzou mezi bh. Ottamou a Huberem)!

KomentářTato krize nám nakonec možná přinese mnoho nového, hodně pozitivního. Lokálních učitelů jsme měli v plánu dlouho, ale jaksi nebyl čas, ani prostor, při všech těch asijských mistrech. Případně, když se i nějaký ten kurz podařilo zorganizovat, tak se přihlásilo málo lidí. Náš plán do budoucna je nabídnout pestřejší paletu kurzů – Srí Lansky mnichů, i českých učitelů Vipassana, psychoterapeutů a Slovenské lektorů mindfulness. Takto bude opravdu z čeho vybírat a vy si budete moci u nás naplánovat kurzy zcela podle vaší chuti, času a meditačních zkušeností.

Vassa 2020Bhante Pasada
Ctihodný Pasada nakonec nepřijede. V současné situaci je vše opravdu komplikované, proto Pasado zůstává v Sri Lansky džungli. Vedení centra se s bahnteem dohodlo, že přijde příští rok. Alespoň zčásti by jeho roli učitele pro lidi na samozásedoch mohl pokrýt Hannes Huber, který plánuje na Javoire po svém kurzu zůstat jistou dobu. Prosím, sledujte stránky i FB centra pozorně. Mohou ještě nastat změny a hlavně ještě přibudou kurzy na podzim.

Váš komentář

Ashin Ottama – Nos na okenní tabuli

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany
%d bloggers like this: