Ashin Ottama opět v České republice

Bhante Ottama, seniorní theravádový buddhistický
mnich (bhikkhu) a člen rady starších náboženské společnosti Théravádový buddhismus, od června do srpna bude pobývat v Česku a Slovensku. Ashin Ottama v letech 1996 – 2007 se velmi vydatně podílel na utváření české buddhistické komunity. V České republice v té době vedl mnoho meditačních kurzů, od víkendů až po dlouhodobá několikaměsíční meditační ústraní. Nyní žije v klášteře Muttodaya v Německu. 

Ashin Ottama v buddhistickém Centru Lotus, květen 2019 (foto časopis Dingir)

Meditační ústraní

Víkend intenzivní meditace „Buddhův úsměv“ od pátku 19. června 19:30 h do neděle 21. června 2020  v Hořovické chatě Cholín  (mezi Dobříší a Sedlčany). Vhodné pro všechny, kteří chtějí vnést více Světla do vlastní existence. Dobrovolný příspěvek. Přihlášky na bodhipala@volny.cz. 

Týdenní kurz intenzivní meditace vedený Ashinem Ottamou „Cesta do vlastního středu“ od 4. do 11. července 2020  v Josefově Dole na severu Čech. Kurzy Ashina Ottamy probíhají v rámci ‚ušlechtilého mlčení‘. Kurzovné: dobrovolný příspěvek.  Přihlášky na kurzy.buddha.mangala@gmail.com.

Intenzivní kurz meditace Mettā-Samatha-Vipassanā vede Ashin Ottama na Slovensku od 13. – 31. července v meditačním centru Javorie, přihlášky a a další informace na webu www.javorie.com.


Večery v pražském Centru Lotus (vždy od 19:30 h)

Ashin OttamaPondělí 15. června:

„Buddha-Dhamma a sekulární mindfulness“ – diskuzní večer Ashina Ottamy s učitelem mindfulness Janem Burianem – novodobé a původní pojetí Buddhovy nauky.

Úterý 16. června:

„Pohlaď sebe, pohlaď svět a jdi dál“ – rámcové ujasnění, o co vlastně jde.

Úterý 23. června:

Dovol věcem být, jak jsou“ – oblast, kde světské pojetí Buddhovy nauky se začíná rozcházet s originální Dhammou.

Úterý 30. června:

„Planeta, kde všechno je k jídlu“ – takto kdysi Daniela popsala pokročilou praxi Dhammy

V době korony hromadná setkání musí být regulovaná, rozhodně musíte mít roušku při příchodu do Lotusu a dodržovat rozestupy, jak to půjde. Je též zajištěna technika pro streamování večerů na internet, takže bude možnost „být při tom“ i z domova. Záznam (=„přenos“) bude mít vždy název „vecerottama“ a datum: 15, 16, 23, 30. Pokud tedy v YouTube, anebo dokonce v Googlu, zadáte v 19:30 h do hledání toto slovo, vyhledávač nabídne jen náš video-stream. Jistější jinak je v YouTube zadat do hledání název kanálu „bodhi pala“ – (jsou to dvě slova a mezi nimi je mezera). Tam je třeba vícekrát poklepat na záložku „Nahraná videa“. Otevře se pull-down menu, jděte na „živé přenosy“ (=live streams) a tam jsou všechny uvedeny, i ty minulé.


3 thoughts on “Ashin Ottama opět v České republice

  1. Dobrý den! Vzhledem k tomu, že jsem se v posledních letech stzarala o své malé děti, neměla jsem možřnost jet s vámi na meditační ústranní. V letošním roce bych opět moc ráda. Nedaří se mi však nikde vyhledat nějaké termíny ani místa. Prosím, konají se ještě meditační ústranní? Pokud ano, mohla bych vás požádat o informace??
    Děkuji y celého srdce, Martina Pobříslová

    Mettá*

    1. Dobrý den, v dohledné době ctihodný Ashin Ottama v Česku žádné kurzy neplánuje, ale jsou i jiné možností k praxi Dhammy a meditace v ČR i na Slovensku. V centru Shanta Vana se s největší pravděpodobností bude konat týdenní kurz s Bhantem Dhammadípou během září. Také slovenské meditační centrum Javorie nabízí kurzy po celý rok. Je též možné se zúčastnit kurzů v Karuně Sevena v Prostějově. Za Théravádový buddhismus zdraví Láďa Král

Váš komentář

Bh. Sujiva – Pět agregátů lpění

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

Archivy

Dhammatalk bratra Dassany, kurz mediatce vipassaná, Javorie, 2019

Nejnověší přednáška na podcastu

Nejnovější vedená meditace na podcastu

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Twitteru

Archivy

Rubriky

Základní informace

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje

Nejnovější album

album-art

Dhammatalky bratra Dassany
%d bloggers like this: