Ashin Ottama opět v České republice

Bhante Ottama, seniorní theravádový buddhistický
mnich (bhikkhu) a člen rady starších náboženské společnosti Théravádový buddhismus, od června do srpna bude pobývat v Česku a Slovensku. Ashin Ottama v letech 1996 – 2007 se velmi vydatně podílel na utváření české buddhistické komunity. V České republice v té době vedl mnoho meditačních kurzů, od víkendů až po dlouhodobá několikaměsíční meditační ústraní. Nyní žije v klášteře Muttodaya v Německu. 

Ashin Ottama v buddhistickém Centru Lotus, květen 2019 (foto časopis Dingir)

Meditační ústraní

Víkend intenzivní meditace „Buddhův úsměv“ od pátku 19. června 19:30 h do neděle 21. června 2020  v Hořovické chatě Cholín  (mezi Dobříší a Sedlčany). Vhodné pro všechny, kteří chtějí vnést více Světla do vlastní existence. Dobrovolný příspěvek. Přihlášky na bodhipala@volny.cz. 

Týdenní kurz intenzivní meditace vedený Ashinem Ottamou „Cesta do vlastního středu“ od 4. do 11. července 2020  v Josefově Dole na severu Čech. Kurzy Ashina Ottamy probíhají v rámci ‚ušlechtilého mlčení‘. Kurzovné: dobrovolný příspěvek.  Přihlášky na kurzy.buddha.mangala@gmail.com.

Intenzivní kurz meditace Mettā-Samatha-Vipassanā vede Ashin Ottama na Slovensku od 13. – 31. července v meditačním centru Javorie, přihlášky a a další informace na webu www.javorie.com.


Večery v pražském Centru Lotus (vždy od 19:30 h)

Ashin OttamaPondělí 15. června:

„Buddha-Dhamma a sekulární mindfulness“ – diskuzní večer Ashina Ottamy s učitelem mindfulness Janem Burianem – novodobé a původní pojetí Buddhovy nauky.

Úterý 16. června:

„Pohlaď sebe, pohlaď svět a jdi dál“ – rámcové ujasnění, o co vlastně jde.

Úterý 23. června:

Dovol věcem být, jak jsou“ – oblast, kde světské pojetí Buddhovy nauky se začíná rozcházet s originální Dhammou.

Úterý 30. června:

„Planeta, kde všechno je k jídlu“ – takto kdysi Daniela popsala pokročilou praxi Dhammy

V době korony hromadná setkání musí být regulovaná, rozhodně musíte mít roušku při příchodu do Lotusu a dodržovat rozestupy, jak to půjde. Je též zajištěna technika pro streamování večerů na internet, takže bude možnost „být při tom“ i z domova. Záznam (=„přenos“) bude mít vždy název „vecerottama“ a datum: 15, 16, 23, 30. Pokud tedy v YouTube, anebo dokonce v Googlu, zadáte v 19:30 h do hledání toto slovo, vyhledávač nabídne jen náš video-stream. Jistější jinak je v YouTube zadat do hledání název kanálu „bodhi pala“ – (jsou to dvě slova a mezi nimi je mezera). Tam je třeba vícekrát poklepat na záložku „Nahraná videa“. Otevře se pull-down menu, jděte na „živé přenosy“ (=live streams) a tam jsou všechny uvedeny, i ty minulé.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *